Invigo
Invigo

Ranking Invigo dla Wyborcza.biz

11-08-2011
Ranking Invigo dla Wyborcza.biz

Na prośbę serwisu Wyborcza.biz eksperci Invigo przygotowali zestawienie najlepszych kredytów. Oferty zostały wybrane dla klienta, który szuka kredytu na mieszkanie o powierzchni 40 m kw. i wartości 300 tys. zł. Posiada 20 proc. wkładu własnego, więc kredyt w złotych ma wynieść 240 tys. zł. Okres spłaty to 30 lat.

Jak wskazuje na łamach serwisu Wyborcza.biz ekspert Invigo, Maciej Chyziak, chcąc ocenić całkowity koszt kredytu, nie można ograniczać się tylko do analizowania wysokości comiesięcznej raty. Warto porównać kredyty na podstawie ich całkowitego kosztu w całym 30-letnim okresie kredytowania. Dlatego warto zwrócić uwagę na odsetki, ubezpieczenie pomostowe na okres 6 miesięcy (w rzeczywistości płaci się je do czasu uzyskania prawomocnego wpisu hipoteki) oraz koszt uruchomienia kredytu: prowizje, ubezpieczenie nieruchomości oraz ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, jeśli bank tego wymaga.

 

Najlepszą ofertą w złotówkach według obliczeń Invigo może pochwalić się Bank Pekao. Tam za pożyczenie 240 tys. zł na 30 lat zapłacimy w sumie 281 tys. zł. Bank proponuje marżę 1,29 proc. i oferuje najniższe koszty związane z uruchomieniem kredytu - niecałe 500 zł. Aby otrzymać takie warunki trzeba kupić inne produkty banku: założyć konto i zadeklarować, że będzie ono regularnie zasilane, wyrobić kartę debetową i kredytową lub wykupić ubezpieczenie nieruchomości oferowane przez bank. Warunki oferty obowiązują w Pekao do końca sierpnia. W piątce najciekawszych ofert znalazły się też PKO BP, ING Banku, BNP Paribas oraz Banku Ochrony Środowiska.

 

Sprawdziliśmy także najlepsze oferty w ramach programu "Rodzina na swoim". Na razie jeszcze na starych zasadach. Już za kilka tygodni limit ceny nieruchomości objętych dopłatami zostanie istotnie obniżony, a cały program ma być wygaszony do końca 2012 r. Więcej o zmianach w programie można przeczytać tutaj .

 

W tej kategorii najlepszą cenowo ofertę ma BNP Paribas. Całkowity koszt kredytu (240 tys. zł, 30 lat) wyniesie tam 209 tys. zł. W Pekao i PKO BP będzie o blisko 10 tys. zł wyższy. W Banku Pocztowym odsetki, prowizje, ubezpieczenia wyniosą łącznie 228 tys. zł, a w Eurobanku 251 tys. zł.

 

Opis całego rankingu Invigo, przygotowanego specjalnie dla serwisu Wyborcza.biz, można przeczytać w artykule Macieja Bednarka, który dostępny jest tutaj.

 

Każdy może jednak stworzyć swoje własne zestawienie ofert, które najlepiej odpowiadają jego potrzebom. Wystarczy skorzystać z kalkulatora kredytowego Invigo .

Invigo
Invigo

Weź kredyt hipoteczny z Invigo

Policz zdolność kredytową Policz ratę kredytu hipotecznego Porównaj kredyty hipoteczne Kredyt hipoteczny z Invigo
Policz zdolność kredytową
Policz ratę kredytu
Porównaj oferty i wybierz bank
Zajmiemy się resztą aż do wypłaty kredytu
Invigo
Invigo
Komentarze:

Powrót na blog
Invigo
Powrót na blog
Invigo