Invigo
Invigo

Invigo dla Rzeczpospolitej: zmień kredyt na tańszy

05-12-2011
Invigo dla Rzeczpospolitej: zmień kredyt na tańszy

Na łamach Rzeczpospolitej Grażyna Błaszczak analizuje sytuację klienta, który zaciągnał kredyt dwa lata temu z wysoką, jak na obecne warunki, marżą na poziomie 2,36 proc. Czy taka osoba powinna zastanowić się dziś nad poszukaniem tańszego kredytu, korzystając z refinansowania? Ekspert Invigo, Elżbieta Kopka odpowiada: zdecydowanie tak. Refinansując dziś kredyt w wysokosci 250 tys. złotych zaciągnięty dwa lata temu na 40 lat, można dzięki temu w całym okresie kredytowania zaoszczędzić blisko 140 tys. złotych.

 

Końcówka roku sprzyja zamianie kredytu na nowy, w przyszłym roku wchodzą w życie wytyczne Rekomendacji SII, które, jak mówią sami bankowcy ograniczą zdolność kredytową części klientów. Warto zauważyć, że obecnie marże kredytów są znacznie niższe niż jeszcze dwa lata temu. Nasza analiza wskazuje, że osoba, która zaciągnęła kredyt dwa lata temu i płaci dziś ratę na poziomie 1612 złotych, może obniżyć ją dzięki refinansowaniu kredytu aż o 288 złotych miesięcznie.

 

Zapraszamy do lektury całego artykułu z naszymi wyliczeniami, który ukazał się na łamach poniedziałkowej Rzeczpospolitej, wystarczy kliknąc na poniższą miniaturkę:

 

05.12.2011-Rzeczpospolita

 

Jak widać, refinansowanie kredytu może nie tylko istotnie zmniejszyć comiesięczną ratę. Pozwoli zaoszczędzić naprawdę dużo, w całym okresie kredytowania. Aktualne oferty kredytów refinansowych dostępne są w kalkulatorze kredytowym Invigo .

  

Invigo
Invigo

Weź kredyt hipoteczny z Invigo

Policz zdolność kredytową Policz ratę kredytu hipotecznego Porównaj kredyty hipoteczne Kredyt hipoteczny z Invigo
Policz zdolność kredytową
Policz ratę kredytu
Porównaj oferty i wybierz bank
Zajmiemy się resztą aż do wypłaty kredytu
Invigo
Invigo
Komentarze:

Powrót na blog
Invigo
Powrót na blog
Invigo