Invigo
Invigo

Ubezpieczenie nieruchomości – sposób na obniżenie kosztu kredytu

28-08-2012
Ubezpieczenie nieruchomości – sposób na obniżenie kosztu kredytu

Ubezpieczenie nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu hipotecznego  jest obowiązkowe w całym okresie kredytowania. To kolejny koszt, jaki ponosisz w związku z kredytem, często dość pokaźny.

Zapewne nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nie ma obowiązku ubezpieczania nieruchomości w banku, w którym zaciąga się kredyt, a ubezpieczenie zakupione u ubezpieczyciela lub pośrednika może być istotnie tańsze.

Przeanalizowaliśmy koszty związane z ubezpieczeniem nieruchomości dla przykładowego mieszkania o wartości 600 tys. zł. W ramach symulacji porównaliśmy różnice w kosztach zakupu ubezpieczenia nieruchomości na okres 3 lat w bankach, a także w ofercie Invigo. Zakup ubezpieczenia na dłuższy okres może być bardziej korzystny, ze względu na zniżki stosowane przez ubezpieczycieli, pozwala też uniknąć corocznych formalności związanych z zakupem ubezpieczenia.
 

W poniżej zamieszczonej tabeli zostały podane koszty ubezpieczenia nieruchomości obliczone dla analizowanej nieruchomości, aktualnie dostępne na rynku. Zestawienie pokazuje różnice w cenach produktu (który nie różni się parametrami, a często pochodzi także od tego samego dostawcy – towarzystwa ubezpieczeniowego), w zależności od oferty poszczególnych banków.
 

 
 

Przy zakupie produktów ubezpieczeniowych banki stosują zachęty w postaci obniżonego kosztu kredytu (niższa prowizja lub marża), ale częściej zdarza się to w przypadku ubezpieczenia na życie lub od utraty pracy. Istnieje obecnie dosłownie kilka banków, które stosują zachęty dla klientów kupujących u nich ubezpieczenie nieruchomości, w postaci poprawy warunków kredytu, ale nie są to istotne obniżki.
 

Podane warunki i koszty ubezpieczenia w bankach dotyczą ubezpieczeń oferowanym nowym kredytobiorcom. Jeżeli posiadasz kredyt w danym banku uzyskany wcześniej, koszt i warunki ubezpieczenia mogą się różnić. Warto sprawdzić zapisy umowy kredytowej lub ostatnią korespondencję z bankiem w kwestii ubezpieczenia nieruchomości.
 

Zapraszamy do rozmowy z nami na temat oferty ubezpieczeń w Invigo – porozmawiaj z nami.

Invigo
Invigo

Weź kredyt hipoteczny z Invigo

Policz zdolność kredytową Policz ratę kredytu hipotecznego Porównaj kredyty hipoteczne Kredyt hipoteczny z Invigo
Policz zdolność kredytową
Policz ratę kredytu
Porównaj oferty i wybierz bank
Zajmiemy się resztą aż do wypłaty kredytu
Invigo
Invigo
Komentarze:

Powrót na blog
Invigo
Powrót na blog
Invigo