Invigo
Invigo

Invigo TOP 10 - najlepsze kredyty mieszkaniowe we wrześniu 2014

15-09-2014
Invigo TOP 10 - najlepsze kredyty mieszkaniowe we wrześniu 2014

Sytuacja na rynku kredytów hipotecznych nadal jest stabilna. Analizując oferty bankowe możemy zauważyć jedynie systematyczny wzrost marż. Podwyżkom sprzyjają rekordowo niskie stopy procentowe  i przekonanie rynku o ich dalszych obniżkach. Dzięki temu  podwyżki marż w kredytach hipotecznych nie wywołują spektakularnych wzrostów rat kredytów. Słabnące zainteresowanie programem MdM oraz jego krytyczna ocena ze strony NBP spowodowały, że  Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju  podjęło  prace mające na celu  nowelizację  ustawy "Mieszkanie dla Młodych". Obecnie  projekt znajduje się w konsultacjach społecznych  i wywołuje zróżnicowane opinie. Przypominamy, że od początku 2015 r.  zaczną obowiązywać kolejne zalecenia KNF (rekomendacja S). Potrzebnebędzie już nie 5 a  10 proc. wkładu własnego. Kredytobiorcom, dla których zdobycie dodatkowych środków na potrzeby kredytu może stanowić spore utrudnienie,  radzimy,  aby  spieszyli się ze składaniem wniosków kredytowych. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do uważnej analizy najnowszego rankingu INVIGO TOP 10.

RANKING NAJCIEKAWSZYCH OFERT 

 
Invigo przeanalizowało propozycje  dla klienta,  który szuka  kredytu na realizację własnych potrzeb  mieszkaniowych -czyli zakup mieszkania/domu bądź też  na budowę domu. Kredyt wyniesie  200 tys. zł i będzie spłacany przez  30 lat. Warto dodać, że z danych Invigo wynika, że jest to najbardziej poszukiwany i jednocześnie najczęściej wybierany przez klientów pośrednika okres kredytowania nieruchomości. 
 
Kredyt w PLN na 80 proc. LTV
 
Sytuacja na rynku kredytów hipotecznych jest ostatnio bardzo ustabilizowana. Analizując oferty bankowe możemy zauważyć jednak systematyczny wzrost marż.  Zmiany  w tym segmencie  nastąpią prawdopodobnie w czwartym kwartale br., kiedy banki zaczną bardziej aktywnie zachęcać klientów do składania wniosków kredytowych jeszcze zanim wejdą w życie kolejne regulacje KNF. Niestety, w tym czasie możemy prawdopodobnie spodziewać się także kolejnych wzrostów marż kredytów. Przypomnijmy, że od początku 2015 r. potrzebne będzie już nie 5 a 10 proc. wkładu własnego. Dla wielu kredytobiorców zdobycie dodatkowych środków na potrzeby kredytu może stanowić spore utrudnienie. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że środki na  wkład własny nie mogą pochodzić z innego kredytu. Natomiast z początkiem marca 2015 r. zacznie funkcjonować Rekomendacja U, która z pewnością wpłynie na sposób konstruowania ofert kredytów hipotecznych. Banki nie będą mogły czerpać zysków ze sprzedaży ubezpieczeń, a w związku z tym zostaną zmuszone do poszukiwania innych form gwarantujących im uzyskanie oczekiwanego poziomu zysków ze sprzedaży kredytów hipotecznych. 
 
INVIGO TOP 10 – RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH W PLN – WRZESIEŃ 2014r.
 
Wrześniowy  ranking  Invigo TOP 10  tradycyjnie już  otwiera bank  PKO BP, który  nieustannie broni swojej  czołowej pozycji. Propozycja PKO BP oparta o marżę 1,1 proc. i zerową prowizję nadal pozostaje jedną z ciekawszych ofert dla osób poszukujących kredytu. Warto jednak wiedzieć, że wspomniane atrakcyjne warunki  -  promocyjna marża w pierwszym roku kredytowania  i brak prowizji są oferowane klientom, którzy  posiadają lub otworzą konto w banku, wykupią ubezpieczenie od utraty pracy  na okres 4 lat oraz nabędą kartę kredytową i/lub skorzystają z ubezpieczenia na życie oferowanego przez bank. W kolejnych latach trwania kredytu marża  wzrośnie do poziomu 1,98  co spowoduje wzrost raty  do 1022  zł. Koszt ubezpieczenia od  utraty pracy i hospitalizacji  warunkujących 
skorzystanie z oferty wynosi 3,25 proc. od kwoty kredytu.Na miejscu drugim tym razem  uplasował się Deutsche Bank.  Klienci zainteresowani kredytem hipotecznym mogą liczyć w tym banku na promocyjną marżę w pierwszym roku w wysokości 1,2 proc., a w kolejnych latach 1,59 proc. Jest to propozycja dla klientów, którzy posiadają lub  otworzą konto w banku wraz z deklaracją wpływów z tytułu wynagrodzenia, nabędą kartę kredytową oraz wykupią ubezpieczenie na życie  lub przystąpią do produktu oszczędnościowego. W przypadku zakupu Pakietu Ubezpieczeniowo-Inwestycyjnego marża w pierwszym roku wynosi 1,1 proc. w kolejnych latach  1,39 proc.  Warto wiedzieć, że  bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu, przy wykupie ubezpieczenia na życie i/lub przystąpieniu do produktu oszczędnościowego. Koszt ubezpieczenia to 1,8 proc. od kwoty kredytu za okres dwóch lat (płatne z góry), a w kolejnych latach 0,042 proc. miesięcznie. Natomiast koszt pakietu oszczędnościowego to 90 zł miesięcznie za każde 100.000 zł kredytu. Należy pamiętać, że wszystkie produkty dodatkowe muszą być utrzymywane przez 5 lat od dnia wypłaty kredytu lub jego pierwszej transzy, aby marża była 
utrzymana przez cały okres kredytowania. W przypadku niewypełnienia któregokolwiek z warunków marża zostanie podwyższona do poziomu z Pakietu standardowego bez obniżek oraz klient będzie zobowiązany do zapłaty Prowizji Przygotowawczej, której nie opłacił wcześniej. Oczko niżej możemy przyjrzeć się ofercie  Citi Handlowego, który proponuje marżę w wysokości 1,4 proc. w całym okresie kredytowania oraz 1 proc. prowizji.  Jest to oferta promocyjna dedykowana Klientom, którzy otworzą konto w banku wraz z deklaracją wpływów z tytułu wynagrodzenia oraz nabędą kartę kredytową. Na kolejnej pozycji rankingu analizujemy ofertę banku Pekao S.A., który proponuje marżę w wysokości 1,44 proc. Jest to oferta  promocyjna, obowiązująca przez pierwsze 2 lata kredytowania. Oferta jest kierowana do klientów, którzy posiadają lub otworzą konto w banku wraz z deklaracją wpływów z tytułu wynagrodzenia, posiadają lub nabędą kartę debetową oraz kartę kredytową  lub  ubezpieczenie nieruchomości  oferowane przez bank. W dalszym okresie kredytowania marża wynosi 1,74 proc. Prowizja wynosi 1,95 proc. Bank ma w swojej ofercie również kredyt ze stałą marżą w całym okresie kredytowania. W tej opcji marża wynosi 1,94  proc., w przypadku, gdy prowizja banku jest doliczona do kwoty kredytu lub 1,89 proc. przy prowizji płatnej gotówką. Przy tych opcjach bank pobierze prowizję w wysokości 1,79 proc. Miejsce piąte tym razem należy do  Alior Banku. Klienci zainteresowani kredytem hipotecznym mogą liczyć w tym banku na promocyjną marżę w wysokości od 1,65 proc.  w przypadku, kiedy zdecydują się na zakupienie ubezpieczenia na życie dostępnego w ofercie banku. Klient ma obowiązek wykupić je na okres 5 lat (koszt ubezpieczenia to niestety aż  10 proc.  kwoty kredytu).  Należy pamiętać, że w naszym rankingu prezentujemy najniższą marżę, której poziom waha się od 1,5 proc. do 2,10 proc. Warto wiedzieć, że zakup wspomnianej polisy zwalnia klientów również z konieczności opłacania prowizji banku z tytułu udzielenia kredytu, a także, że  kwota ubezpieczenia może zostać doliczona do kwoty kredytu.  Dla klientów niezainteresowanych wykupieniem ubezpieczenia  marża banku  wyniesie od 2,2 proc. Bank pobierze także prowizję w wysokości 2-5 proc. Wysoki koszt ubezpieczenia powoduje, że przez cały okres trwania kredytu rata będzie wyższa o 97 zł, jeśli składka ubezpieczenia będzie doliczona do kwoty  kredytu. Ten przypadek potwierdza, jak ważne jest analizowanie poza wysokością raty również kosztów dodatkowych kredytu.
Na miejscu szóstym uplasował się  bank  BPH, który  oferuje marżę w wysokości 1,65 proc. klientom, którzy otworzą w banku konto wraz z deklaracją wpływów z tytułu wynagrodzenia. Prowizja za udzielenie kredytu wynosi 1,9 proc. Klienci, którzy chcieliby otrzymać  kredyt bez prowizji powinni wiedzieć, że bank odstąpi od niej w przypadku wykupienia ubezpieczenia na życie oraz od utraty pracy. Koszt ubezpieczeń wyniesie: 0,7 proc. kwoty kredytu w przypadku ubezpieczenia na życie i 1,2 proc. w przypadku ubezpieczenia od utraty pracy. Miejsce  siódme  należy w tym miesiącu do  Banku Pocztowego,  który również proponuje kredyt z marżą 1,65  proc i zerową prowizją. Jest to oferta przygotowana z myślą o klientach, którzy posiadają lub otworzą konto w banku wraz z kontem oszczędnościowym oraz usługą Pocztowy 24 i zadeklarują wpływy w wysokości min. 2 500 zł, nabędą kartę debetową lub kredytową, ubezpieczenie nieruchomości oferowane przez bank oraz pakiet ubezpieczeń AVIVA. Na kolejnym miejscu możemy przyjrzeć się  ofercie  banku  ING, który proponuje kredyt  oparty  o promocyjną marżę 1,65 proc. oraz  brak prowizji. Oferta  w ramach promocji „Mieszkaj bez kompromisów” jest kierowana do klientówdo 35 roku życia, którzy  posiadają lub otworzą konto w banku wraz z deklaracją wpływów w wysokości min. 2 000 zł oraz wykupią ubezpieczenie na życie z minimalną składką 50 zł i będą je kontynuować, przez co najmniej 3 lata. Dla Klientów niespełniających warunków promocji powstaje oferta standardowa: marża 1,65 proc i prowizja 2,2 proc. pod warunkiem wykupienia w banku rachunku ROR z wpływam min. 2000 zł Na miejscu  dziewiątym  tym razem uplasował się  BZ WBK  z  marżą  1,69  proc. i  2,5 proc. prowizją. Oferta jest dedykowana klientom, którzy otworzą konto w banku wraz z deklaracją wpływów w wysokości min. 2 000 zł. Warto podkreślić, że w naszym rankingu prezentujemy najniższą marżę, której poziom waha się od 1.69 proc. do 2.09  proc. Ostateczna wysokość  marży może zostać  ustalona przez bank  dopiero po zakończeniu oceny  scoringowej (przeprowadzanej przez bank indywidualnie dla każdego klienta). Wrześniowy ranking Invigo zamyka oferta mBanku, oparta o marżę w wysokości 1,75 proc i 2,0 proc. prowizję. Bank zapewnia, że zaoferuje kredyt na wyżej wymienionych warunkach klientom, którzy wykupią ubezpieczenie spłaty rat kredytu "Pakiet Bezpieczna Spłata". 
 

Pełna wersja raportu, uwzględniająca szczegółowe opisy ofert poszczególnych banków dla kredytów w PLN na 95%, a także porównanie ofert kredytów w euro oraz w ramach programu „ Mieszkanie dla Młodych” dostępna jest tu.

Zapraszamy także do skorzystania z kalkulatora kredytowego Invigo , w którym można stworzyć ranking odpowiadający indywidualnym potrzebom.

 
Invigo
Invigo

Weź kredyt hipoteczny z Invigo

Policz zdolność kredytową Policz ratę kredytu hipotecznego Porównaj kredyty hipoteczne Kredyt hipoteczny z Invigo
Policz zdolność kredytową
Policz ratę kredytu
Porównaj oferty i wybierz bank
Zajmiemy się resztą aż do wypłaty kredytu
Invigo
Invigo
Komentarze:

Komentowanie wpisu zostało chwilowo zablokowane - proszę sprobować później.
Invigo
Powrót na blog
Invigo