Invigo
Invigo

Invigo TOP 10 - najlepsze kredyty mieszkaniowe w listopadzie 2014

15-11-2014
Invigo TOP 10 - najlepsze kredyty mieszkaniowe w listopadzie 2014

Listopad jest kolejnym miesiącem stabilnej sytuacji na rynku kredytów mieszkaniowych. Świadczą o tym nie tylko niewielkie ruchy w najnowszym zestawieniu Invigo, ale także brak wrażliwych informacji z szerszego otoczenia. Stopy procentowe pozostają na rekordowo niskim poziomie: referencyjna – 2 proc. w skali rocznej, lombardowa – 3 proc., co bezpośrednio wpływa  na oprocentowanie, niższe raty kredytów, a także fakt, że obecnie kredyty mieszkaniowe cieszą się dużą popularnością. Według analityków, taka sytuacja  powinna  utrzymać się  do połowy 2015 roku. Warto wiedzieć, że wkrótce na rynku pojawi się kilka zmian. Zgodnie z rekomendacją S powoli dobiega końca okres, w którym można dostać kredyt przy 5 proc. wkładzie własnym. Od przyszłego roku będzie wymagane 10 proc. Zmianie ulegają także zasady korzystania z programu MdM. Klienci zainteresowani preferencyjnym kredytem powinni pamiętać, że banki nie przyjmują już wniosków na dopłaty w 2014r., można wnioskować jedynie o wsparcie w 2015r. Osoby zainteresowane zakupem mieszkania w oparciu o kredyt  zapraszamy do lektury listopadowego rankingu INVIGO TOP10, a także wyboru oferty optymalnej dla siebie. 

RANKING NAJCIEKAWSZYCH OFERT

 
Invigo przeanalizowało propozycje  dla klienta,  który szuka  kredytu na realizację własnych potrzeb  mieszkaniowych -czyli  zakup mieszkania/domu bądź też  na budowę domu. Kredyt wyniesie  200 tys. zł i będzie spłacany przez  30 lat.  Warto dodać, że z danych Invigo wynika, że jest to najbardziej poszukiwany i jednocześnie najczęściej wybierany przez klientów pośrednika okres kredytowania nieruchomości. 

Kredyt w PLN na 80 proc. LTV
 
Na ostatnim posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej (RPP) podjęła decyzję o pozostawieniu podstawowych stóp procentowych na tych samych poziomach: referencyjnej  –  2 proc.  w  skali rocznej, lombardowej  –  3 proc. Rekordowo niska wartość stóp  dla osób, które  już  mają lub dopiero  myślą o kredycie hipotecznym w złotówkach jest informacjąbardzo pozytywną. Wraz z ostatnim, październikowym cięciem stóp procentowych spadło oprocentowanie zobowiązań wobec banków. Oznacza to, że raty kredytów są dziś niższe o kilkadziesiąt zł miesięcznie.
 
Pełna wersja raportu, uwzględniająca szczegółowe opisy ofert poszczególnych banków dla kredytów w PLN na 80% i 95%, a także porównanie ofert kredytów w euro oraz w ramach programu „ Mieszkanie dla Młodych” dostępna jest  tu.  

Zapraszamy także do skorzystania z   kalkulatora kredytowego Invigo  , w którym można stworzyć ranking odpowiadający indywidualnym potrzebom.
Invigo
Invigo

Weź kredyt hipoteczny z Invigo

Policz zdolność kredytową Policz ratę kredytu hipotecznego Porównaj kredyty hipoteczne Kredyt hipoteczny z Invigo
Policz zdolność kredytową
Policz ratę kredytu
Porównaj oferty i wybierz bank
Zajmiemy się resztą aż do wypłaty kredytu
Invigo
Invigo
Komentarze:

Komentowanie wpisu zostało chwilowo zablokowane - proszę sprobować później.
Invigo
Powrót na blog
Invigo