Invigo
Invigo

Invigo TOP 10 - najlepsze kredyty mieszkaniowe w lipcu 2014

27-07-2014
Invigo TOP 10 - najlepsze kredyty mieszkaniowe w lipcu 2014

Lipiec 2014 to miesiąc,  w  którym wchodzą w życie  ostatnie  zapisy znowelizowanej Rekomendacji S,  dotyczące kredytów  walutowych.  Od teraz, banki  mogą  udzielać kredytów hipotecznych  w walucie obcej  już tylko kredytobiorcom, którzy  trwale  uzyskują dochody w  tej walucie.  Natomiast kredytu w  złotych  nie dostaną osoby czy rodziny, które większość dochodów otrzymują  w walucie obcej.  Może to być bolesna zmiana dla Polaków pracujących zagranicą w krajach spoza strefy Euro (np. Wielka Brytania, Szwecja, Norwegia), a planujących  zakup nieruchomości w Polsce. Jednocześnie poszerza się grono banków oferujących kredyty w programie „Mieszkanie dla młodych”. W lipcowym rankingu Invigo prezentujemy już siedem ofert kredytów z rządowym wsparcie m. Mimo  jak dotąd  mniejszej niż oczekiwano sprzedaży kredytów w ramach MdM, deweloperzy w większości zanotowali dynamiczne wzrosty liczby sprzedanych mieszkań, co świadczy o rosnącym popycie na mieszkania na rynku pierwotnym.  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z  lipcowym zestawieniem Invigo TOP10.

RANKING NAJCIEKAWSZYCH OFERT 

 
Invigo przeanalizowało propozycje  dla klienta,  który szuka  kredytu na realizację własnych potrzeb mieszkaniowych -czyli  zakup mieszkania/domu bądź też  na budowę domu. Kredyt wyniesie  200 tys. zł  i będzie spłacany przez  30 lat. Warto dodać, że z danych Invigo wynika, że jest to najbardziej poszukiwany i jednocześnie najczęściej wybierany przez klientów pośrednika okres kredytowania nieruchomości. 
 
Kredyt w PLN na 80 proc. LTV
 
                                 INVIGO TOP 10 – RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH W PLN – LIPIEC 2014r.
 
najlepsze-oferty-TOP10-PLN80-lipiec-2014

               

                

Kredyt w PLN na 95 proc. LTV
 
Wedle rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego od 1 stycznia 2014 roku maksymalna wartość LtV (loan-to-value), czyli stosunku  kwoty  kredytu  udzielanego przez bank do  wartości nieruchomości, nie  może  przekraczać 95 proc. Z upływem czasu minimalna kwota wkładu własnego będzie rosła: w roku 2015 zwiększy się z 5 proc. do 10 proc., rok później do 15 proc., a w roku 2017 osiągnie 20 proc., tym samym zmniejszając LtV do 80 proc. Kredyt nie będzie mógł być zaciągnięty na dłużej niż 35 lat, przy czym klientom rekomendowane będą kredyty na okres nie dłuższy niż 25 lat. Po roku 2016 uzyskanie kredytu na 90 proc. ceny będzie możliwe pod warunkiem posiadania odpowiedniego 
ubezpieczenia lub zabezpieczenia w formie blokady środków na koncie czy zastawu w papierach dłużnych. 
 
                  INVIGO TOP 10 – RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH W PLN NA 95% LTV – LIPIEC 2014r.
 
najlepsze-oferty-TOP10-PLN95-lipiec-2014
   

Pełna wersja raportu, uwzględniająca szczegółowe opisy ofert poszczególnych banków, a także porównanie ofert kredytów w euro oraz w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” dostępna jest tu.

Zapraszamy także do skorzystania z kalkulatora kredytowego Invigo , w którym można stworzyć ranking odpowiadający indywidualnym potrzebom.

Invigo
Invigo

Weź kredyt hipoteczny z Invigo

Policz zdolność kredytową Policz ratę kredytu hipotecznego Porównaj kredyty hipoteczne Kredyt hipoteczny z Invigo
Policz zdolność kredytową
Policz ratę kredytu
Porównaj oferty i wybierz bank
Zajmiemy się resztą aż do wypłaty kredytu
Invigo
Invigo
Komentarze:

Komentowanie wpisu zostało chwilowo zablokowane - proszę sprobować później.
Invigo
Powrót na blog
Invigo