Invigo
Invigo

Invigo TOP 10 - najlepsze kredyty mieszkaniowe w kwietniu 2015

25-04-2015
Invigo TOP 10 - najlepsze kredyty mieszkaniowe w kwietniu 2015

Na rynek kredytów mieszkaniowych wkrada się nieśmiało wiosenne ożywienie. Pomimo braku spektakularnych wydarzeń w kwietniu, istnieje szansa na podtrzymanie tej tendencji w kolejnych miesiącach, głównie z powodu rekordowo niskich cen kredytów w PLN, które  dominują obecnie na rynku. Rada Polityki Pieniężnej podobnie jak EBC utrzymała stopy procentowe na niezmienionych poziomach. Dla wszystkich kredytobiorców zadłużonych w EURO lub CHF  dobrą informacją są już nie tylko ujemne stopy  procentowe  uwzględniane  przez praktycznie wszystkie banki,  ale także systematycznie umacniający się złoty. Dobre informacje docierają także od deweloperów, którzy biją rekordy sprzedaży nowych mieszkań. Z najnowszego rankingu INVIGO TOP10 wynika, że zahamowana została tendencja wzrostu marż kredytowych, a dostępna oferta kredytów jest wyjątkowo interesująca dla wszystkich, którzy chcą skorzystać z tej formy finansowania zakupu mieszkania. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z kwietniowym zestawieniem.

RANKING NAJCIEKAWSZYCH OFERT 

 

Invigo przeanalizowało propozycje  dla klienta,  który szuka kredytu na realizację własnych potrzeb mieszkaniowych  -czyli zakup mieszkania/domu bądź też na budowę domu. Kredyt wyniesie  200 tys. zł  i będzie spłacany przez  30 lat. Warto dodać, że z danych Invigo wynika, że jest to najbardziej poszukiwany i jednocześnie najczęściej wybierany przez klientów pośrednika okres kredytowania nieruchomości. 

 
Kredyt w PLN na 80 proc. LTV
 
W kwietniu widać już uwzględniane przez banki niższe wartości WIBOR, który po marcowej obniżce stóp procentowych jest na rekordowo niskim poziomie. To powoduje, że cena oferowanych kredytów, mimo podniesienia wcześniej marż bankowych  utrzumuje się  na najniższych poziomach. Klienci, którzy są w stanie zadeklarować wysoki wkład własny bądź są  otwarci  na  zakup dodatkowych produktów bankowych  mogą liczyć na marże  poniżej 1 proc. Od kilkunastu miesięcy systematycznie poprawia się także zdolność kredytowa, co znacznie wpływa na szerszą dostępność kredytów. 
Rosnąca sprzedaż mieszkań oraz zainteresowanie ofertą kredytową przekonuje, że Polacy mają coraz mniejszy problem z niezbędnym wkładem własnym. 
                             
                              INVIGO TOP 10 – RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH W PLN – KWIECIEŃ 2015r.
najlepsze-oferty-TOP10-PLN80-kwiecien-2015

                             

                           
Kredyt w PLN na 90 proc. LTV
 
Przypominamy, że od 1 stycznia 2015 r. Komisja Nadzoru Finansowego roku zaostrzyła zasady przyznawania kredytów hipotecznych (Rekomendacja S). Osoba starająca się o kredyt  w 2015  roku musi wnieść własne środki w minimalnej wysokości 10 proc. wartości nieruchomości. W roku 2016 będzie to już, co najmniej 15 proc., a w 2017 aż 20 proc. 
 
               INVIGO TOP 10 – RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH W PLN NA 90% LTV – KWIECIEŃ 2015r.
 
W odpowiedzi na nowe regulacje KNF, a także zapotrzebowanie ze strony klientów oraz czytelników rankingu INVIGO TOP 10 od początku 2015 r. analizujemy ofertę kredytów z  10 proc. wkładem własnym, dedykowanych  klientom, którzy poszukują finansowania na realizację własnych potrzeb mieszkaniowych, czyli zakup mieszkania/domu bądź też na budowę domu. Kredyt wyniesie 200 tys. zł i będzie spłacany przez 30 lat. Warto dodać, że z danych Invigo wynika, że jest to najbardziej poszukiwany i jednocześnie najczęściej wybierany przez klientów pośrednika okres kredytowania 
nieruchomości. 
najlepsze-oferty-TOP10-PLN90-kwiecien-2015

   

                

                

Pełna wersja raportu, uwzględniająca szczegółowe opisy ofert poszczególnych banków, a także porównanie ofert kredytów w euro oraz w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” dostępna jest tu.

Zapraszamy także do skorzystania z kalkulatora kredytowego Invigo , w którym można stworzyć ranking odpowiadający indywidualnym potrzebom.

Invigo
Invigo

Weź kredyt hipoteczny z Invigo

Policz zdolność kredytową Policz ratę kredytu hipotecznego Porównaj kredyty hipoteczne Kredyt hipoteczny z Invigo
Policz zdolność kredytową
Policz ratę kredytu
Porównaj oferty i wybierz bank
Zajmiemy się resztą aż do wypłaty kredytu
Invigo
Invigo
Komentarze:

Powrót na blog
Invigo
Powrót na blog
Invigo