Invigo
Invigo

Invigo TOP 10 - najlepsze kredyty mieszkaniowe w grudniu 2014

15-12-2015
Invigo TOP 10 - najlepsze kredyty mieszkaniowe w grudniu 2014

Rok 2014, mimo  sprzyjających czynników m.in.  spadku ceny pieniądza i rekordowo niskich stóp procentowych, kończy się nieznacznym osłabieniem kondycji sektora. Świadczą o tym zarówno statystyki ZBP, prezentujące spadki sprzedaży  kredytów mieszkaniowych, jak również ustabilizowana sytuacja w rankingu Invigo TOP10, która  z kolei odzwierciedla  zrównoważoną  politykę kredytową  banków. Jednak  początek nowego roku z  pewnością przyniesie zmiany, zarówno dla kredytobiorców, jak i instytucji udzielających  finansowego wsparcia.  Od  1 stycznia  2015 r. kredytobiorcy będą mogli zaciągać kredyty maksymalnie na 90 proc. wartości kupowanego mieszkania, a więc będą musieli  wnosić  przynajmniej 10-procentowy wkład własny.  By  znaleźć brakujące  środki  można będzie skorzystać z wciąż udoskonalanego  programu MdM.  Największe możliwości będą miały w tym zakresie rodziny z dziećmi. Z początkiem kwietnia, wejdzie w życie  Rekomendacja  U, która zdecyduje o tym, że  kredytobiorcy będą mieli swobodny wybór tego, u kogo mają się ubezpieczyć. Zniknie obowiązek i przychody banków z tego tytułu się obniżą, a  szczególnie odczują to  te, które  nadmiernie rozbudowały swą  ofertę ubezpieczeniową.  W związku z tym należy spodziewać się kontynuacji  rozpoczętego w br. trendu  podnoszenia marż i opłat przez banki.  Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do analizowania ofert najlepszych kredytów  prezentowanych w rankingu Invigo TOP10 i poszukiwania oferty optymalnej dla siebie. 

RANKING NAJCIEKAWSZYCH OFERT 

 

Invigo przeanalizowało propozycje  dla klienta,  który szuka  kredytu na realizację własnych potrzeb  mieszkaniowych -czyli  zakup mieszkania/domu bądź też  na budowę domu. Kredyt wyniesie  200 tys. zł i będzie spłacany przez  30 lat. Warto dodać, że z danych Invigo wynika, że jest to najbardziej poszukiwany i jednocześnie najczęściej wybierany przez klientów pośrednika okres kredytowania nieruchomości. Pierwsze trzy kwartały tego roku były pod względem sprzedaży kredytów hipotecznych słabsze od analogicznego okresu 2013 r. o 1 proc.  Należy spodziewać się, że w pierwszych miesiącach 2015 r.  ten  trend zostanie utrzymany. Przyczyni się do tego m.in. podwyżka minimalnego poziomu wkładu własnego. z 5 proc. dziś do 10 proc. wymagane od 1 stycznia 2015 r. Ta zmiana z pewnością  utrudni części klientów zaciągnięcie kredytu na zakup mieszkania. Pozytywną informację może stanowić dla nich fakt, że ewentualne podwyżki stóp procentowych są przewidywane dopiero na drugą połowę przyszłego roku. 

 

Pełna wersja raportu, uwzględniająca szczegółowe opisy ofert poszczególnych banków dla kredytów w PLN na 80% i 95%, a także porównanie ofert kredytów w euro oraz w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” dostępna jest   tu.

 
Zapraszamy także do skorzystania z kalkulatora kredytowego Invigo , w którym można stworzyć ranking odpowiadający indywidualnym potrzebom.
Invigo
Invigo

Weź kredyt hipoteczny z Invigo

Policz zdolność kredytową Policz ratę kredytu hipotecznego Porównaj kredyty hipoteczne Kredyt hipoteczny z Invigo
Policz zdolność kredytową
Policz ratę kredytu
Porównaj oferty i wybierz bank
Zajmiemy się resztą aż do wypłaty kredytu
Invigo
Invigo
Komentarze:

Powrót na blog
Invigo
Powrót na blog
Invigo